۵٪ تخفیف در اولین خرید به پاس همراهی شما: کد تخفیف pars01

۵٪ تخفیف در اولین خرید: کد تخفیف pars01

بیماری باکتریایی بلاست مرکبات

بلاست مرکبات

بروز رسانی شده در ۲۰ دی, ۱۴۰۰

بیماری باکتریایی بلاست یکی از بیماری‌های باکتریایی مرکبات است که بیشتر در مناطق مرکبات خیز جهان با آب و هوای خنک و مرطوب بروز می‌کند.

بیماری بلاست مرکبات در ایران

بیماری بلاست مرکبات نخستین بار در سال ۱۳۶۶ توسط شمس بخش و رحیمیان در مناطق بابل و ساری روی درختان پرتقال و لیمو مشاهده و گزارش شد. این بیماری به درختان گریپ‌فروت، انواع نارنج، نارنگی و لیموخاگی نیز حمله می‌کند.

نشانه‌های بیماری بلاست مرکبات

نشانه‌های بیماری بلاست روی برگ، سرشاخه و میوه درختان بیمار بروز و مشاهده می‌شود.

علائم بیماری بلاست روی برگ

علائم بیماری روی برگ

لکه‌های بیماری بلاست بیشتر روی دمبرگ به صورت نواحی آبگز به رنگ تیره ظاهر شده و به سرعت در دو سوی ان توسعه می‌یابند و از بالا به رگبرگ میانی و از پایین به شاخچه می‌رسند. زمانی که آوندهای آبکشی دمبرگ به شدت مصدوم شوند، برگ‌ها چروکیده، پیچیده، قهوه‌ای رنگ شده و سرانجام می‌ریزند. در محل دمبرگ برگ‌های بیمار، لکه‌های کشیده و بافت مرده به رنگ قهوه‌ای ظاهر می‌شود. در مواردی لکه‌ها پیرامون شاخچه را گرفته که منجر به مرگ آن می‌شود.

علائم بیماری باکتریایی بلاست روی میوه

علائم بیماری روی میوه

علائم بیماری بلاست بر روی میوه‌ها نیز به صورت لکه‌هایی کوچک تا بزرگ به قطر ۵ تا ۲۰ میلی‌متر پدیدار می‌شود. این لکه‌ها ابتدا مدور، فرورفته در پوست و به رنگ قهوه‌ای روشن بوده که به تدریج رنگ آن قهوه‌ای متمایل به قرمز ودر نهایت سیاه می‌شوند.

عامل بیماری باکتریایی بلاست مرکبات

در مازندران باکتری عامل بیماری باکتریایی بلاست را Pseudomonas viridiflava  تشخیص دادند. شمس بخش و رحیمیان در بررسی‌های خود نشان دادند که عوامل بیماری بلاست مرکبات و شانکر باکتریایی درختان میوه هسته‌دار در مازندران متفاوت است، ولی تیمر عامل بلاست و نقطه سیاه مرکبات را باکتری مولد شانکر در درختان میوه‌ی هسته‌دار ذکر کرد. باکتری P.syringae Pv.syringae به طور معمول روی برگ مرکبات دیده می‌شود. این باکتری روی برگ‌هایی که به مدت طولانی در شرایط مرطوب (باران، مه)، در معرض درجه حرارت پایین، بیماری ایجاد می‌شود.

این باکتری به میوه‌های زخمی که در اثر باران شدید، تگرگ، خار یا سرشاخه ایجاد شده است وارد می‌شوند و باعث عفونت در سرشاخه‌های آبدار جوان و برگ‌ها، که اندام‌های حساس‌تری هستند می‌شوند. اگر درجه حرارت محیط به بالای ۲۰ و یا پایین ۸ درجه سانتی‌گراد برسد به ندرت این بیماری توسعه می‌یابد.

روش مبارزه با بیماری باکتریایی بلاست مرکبات

  • سمپاشی درختان با قارچ‌کش‌های مسی در پاییز و زمستان قبل از شروع بارندگی(در منطقی که بیماری شدید است).

 

 

سوالات متداول درباره بیماری بلاست مرکبات

 

۱) بیماری بلاست مرکبات بر روی چه ارقامی مشاهده شده است؟

این بیماری بر روی درختان پرتقال، لیمو، گریپ فروت، انواع نارنج و نارنگی مشاده شده است.

۲) نشانه‌های بیماری بلاست بر روی کدام قسمت گیاه بروز می‌کند؟

نشانه‌های بیماری بلاست روی برگ، سرشاخه و میوه درختان بیمار بروز و مشاهده می‌شود.

 

اشکان. م، ۱۳۹۰، بیماری‌های مهم درختان میوه در ایران، آییژ،3.

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

blank

انواع پرتقال

بروز رسانی شده در ۱۵ فروردین, ۱۴۰۱پرتقال Citrus sinensis (L.) Osbeck پرتقال بعد از سیب دومین میوه‌ای است که در جهان مورد مصرف عموم مردم

مطالعه »
انگومک پسته

انگومک پسته

بروز رسانی شده در ۲۱ اردیبهشت, ۱۴۰۱انگومک پسته که پوسیدگی طوقه و ریشه پسته هم نامیده می‌شود، در رفسنجان به آن شیره سیاه می‌گویند، در

مطالعه »
خانه
0
سبد خرید
فروشگاه
جستجو

درخواست مشاوره

 شماره تلفن همراهتان را وارد کنید، در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس خواهیم گرفت

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .