۵٪ تخفیف در اولین خرید به پاس همراهی شما: کد تخفیف pars01

رسانه پارس مرکبات

ویدئوهای آموزشی درباره نکات کشاورزی و معرفی کشاورزی مدرن

انتخاب کودهای گرانوله برای تغذیه زمستانه

کودهای گرانوله معمولا از ازت، فسفر و پتاسیم تشکیل شده‌اند. بعضی کودهای کاملتر شامل کلسیم و گوگرد نیز هستند. کودهای گرانوله بطور کلی آهسته رهش هستند یعنی عناصر غذایی را کم کم و آهسته در اختیار گیاه قرار میدهند. این کودها میتوانند فرمولاسیون‌های مختلف داشته باشند، شما باید با توجه به آزمایش خاک انجام شده نوع کود مورد نیاز خود را مشخص و انتخاب کنید.

نتیجه تغذیه مناسب پاییزه(قسمت سوم)

در ادامه دو ویدئوی قبل، شرایط گلدهی و تشکیل میوه بسیار عالی که در نتیجه تاثیر تغذیه مناسب در پاییز و زمستان سال گذشته است ٰرا مشاهده کردید، این ویدئو نیز رشد میوه‌ها در نزدیکی پایان فصل و شرایط درختان را نشان می‌دهد.

نتیجه تغذیه مناسب پاییزه(قسمت دوم: مرحله تشکیل میوه)

این ویدئو در ادامه ویدئوی اول تغذیه پاییزه است و در این مرحله با توجه به تغذیه مناسبی که در زمان مناسب انجام شده، شاهد تشکیل میوه‌های بسیار خوبی بر روی درختان هستیم.

نتیجه تغذیه مناسب پاییزه و گلدهی در بهار

در این ویدئو، گلدهی بسیار عالی در بهار که نتیجه تاثیر تغذیه مناسب در پاییز و زمستان (پهنک برگها و تعداد گلها بسیار خوب) سال گذشته می‌باشد را مشاهده می‌کنید. جهت مشاوره با کارشناسان میتوانید از طریق وب سایت پارس مرکبات درخواست مشاوره خود را ثبت کنید.

چرخه زندگی شپشکهای آردآلود

در این ویدیو چرخه زندگی شپشکهای آردآلود را مشاهده میکنید. شپشکها به طور معمول روی گیاهان زینتی و محصولات زراعی و باغی مشاهده میشوند. جمعیت و تراکم آنها در حال افزایش بوده که این فرایند تهدیدی برای باغداران و کشاورزان است. شپشکها از طریق مکیدن شیره سلولهای گیاهی به گیاهان خسارت وارد میکنند.

تغذیه گیاه و جذب مواد معدنی

در این ویدیو نحوه تغذیه گیاه و جذب مواد معدنی مانند آهن را مشاهده میکنید. کمبود آهن در سویا باعث زرد شدن برگها میشود. محصولات سالم باید مواد معدنی را به میزان کافی و مناسب داشته باشند. مواد معدنی بسته به شرایط خاک مخصوصا در محدودیتهای مختلف ph میتوانند به ذرات خاک چسبیده یا به صورت محلول در خاک باشند.

چگونگی خسارت نماتدها به گیاهان

نحوه خسارت نماتدها به گیاهان را در این ویدیو مشاهده میکنید. لارو نماتد به ریشه گیاهان حمله کرده و باعث خسارت و تولید گره‌های نماتودی در ریشه گیاه میشوند. بعد از ورود به ریشه تولیدمثل کرده و باعث ایجاد گالهای نماتودی میشوند. آنها آب و موادغذایی را از سیستم ریشه مکیده و گیاهان آلوده رشد نامطلوب و کمی از خود نشان میدهند.

روشهایی برای آبیاری گیاهان در زمان مسافرت قسمت2

ادامه ویدیو آشنایی با روش هایی برای آبیاری گیاهان در زمان مسافرت: 3- ساخت یک بطری آبیاری (مناسب برای گیاهان گلدانی و باغچه‌ای) 4- روش بشقاب کوچک (مناسب برای گیاهان گلدانی در محیط باز یا بسته) 5-ایجاد همکاری با دوستان

چه آفتی خطرناک تر است؟

چه آفتی خطرناک تر است؟ ۱)پسیل ۲) تریپس ۳) کنه. کنه و تریپس خساراتی همچون: تاثیر روی رشد جوانه ها و خراب کردن کیفیت ظاهری میوه می‌گذارند ولی پسیل باعث انتقال بیماری گرینینگ شده، خسارت بیشتری را وارد میکند (یعنی به طور کامل درخت را از کار می‌اندازد؛ توانایی درخت را در رشد و گلدهی از بین برده و حتی میتواند باعث زوال نیز شود). پس آفت پسیل بسیار خطرناکتر است.

روشهایی برای آبیاری گیاهان در زمان مسافرت

آشنایی با روش هایی برای آبیاری گیاهان در زمان مسافرت و یا زمانی که وقت آبیاری به موقع گیاهان را ندارید: 1-ایجاد سیستم آبیاری قطره‌ای 2-آبیاری قطره‌ای از طریق بطری آب ... . برای مشاهده ادامه‌ی روشهای آبیاری گیاهان با ما همراه باشید.

چه عاملی در بیماری زوال مرکبات دخالت دارد؟

دو عامل مهم که باعث ایجاد بیماری زوال مرکبات شده، آبیاری بیش از حد که باعث خفگی ریشه ها و شیوع آفت پسیل می‌باشد. زیرا خود آفت پسیل انتقال دهنده بیماری گرینینگ بوده، باعث ضعف گیاه شده در نتیجه تحمل گیاه را در برابر عوامل محیطی کم میکند.

بهترین زمان مبارزه با شپشک‌

بهترین زمان مبارزه با شپشک‌: معمولا دو مقطع زمانی را در نظر میگیریم اولی سمپاشی زمستانه که در اواخر زمستان همراه با روغن ولک و دیگری بعد از بهار بوده که فعالیت شپشک‌ها زیاد می‌شود. حدود ۶۰٪ پوره‌ها که از تخم خارج شدند، بهترین زمان سمپاشی است.
5/5 - (13 امتیاز)
خانه
0
سبد خرید
فروشگاه
جستجو

درخواست مشاوره

 شماره تلفن همراهتان را وارد کنید، در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس خواهیم گرفت