۵٪ تخفیف در اولین خرید به پاس همراهی شما: کد تخفیف pars01

۵٪ تخفیف در اولین خرید: کد تخفیف pars01

رسانه پارس مرکبات

ویدئوهای آموزشی درباره نکات کشاورزی و معرفی کشاورزی مدرن

تاثیر آبیاری زیر سطحی در باغات

برای کنترل میزان آبیاری در باغات میتوانید از آبیاری زیر سطحی (حدود 2 مترمربع را پوشش میدهد) استفاده کنید. چرا که در کشور ما میزان آب‌های زیرزمینی بسیار کم بوده و مشکل کمبود آب داریم، این طرح برای نگه‌داری باغات که دچار کم آبی هستند بسیار موثر است.

سموم و ترکیب مختلف در سطح باغات و مزارع

بارها اتفاق افتاده که باغداران و کشاورزان در سطح مزارع و باغات مرکبات با چند آفت (تریپس، پسیل، کنه و... چند آفت همزمان) روبه‌رو هستند. در این مواقع باید توجه داشت که چه سمومی را میتوان باهم ترکیب کرد، رعایت این مورد بسیار مهم است زیرا بعضی سموم خاصیت اسیدی و یا قلیایی دارند که نمیتوان آنها را باهم مخلوط کرد. همچنین اگر بیماری و آفت در باغ وجود داشت، باید بدانیم کدام حشره‌کش را میتوان با قارچ کش و یا کنه کش مخلوط کرد و بالعکس.

کودهای پتاس بالا

در این ویدیو کاربرد کودهای پتاس بالا مثل ۳۶-۱۲-۱۲، ۴۳-۳-۱۲، ۳۰-۵-۱۵ و... که موثر در درشت شدن میوه‌های تازه تشکیل شده و مقاومت آنها (بخصوص قبل از فصل گرما) هستند را مشاهده میکنید. کودهای کامل پتاس بالا در برندهای مختلفی وجود دارند که میتوانید طبق نظر کارشناس و با توجه به آزمایش آب و خاک منطقه مورد استفاده قرار دهید.

کنترل آفت تریپس

دامنه خسارت آفت تریپس بسیار وسیع است. در مبارزه با تریپس بهداشت باغ و مزراع بسیار اهمیت دارد(بقایای گیاهان زراعی آلوده، برگ و شاخه های آلوده را جمع آوری کرده و دفن کنیم که این کار میتواند خسارت را کمتر کند). روش دیگر مبارزه مکانیکی می‌باشد که میتوان از کارت های زرد و آبی (تریپس بیشتر به نور آبی حساس است) استفاده کرد. مبارزه بیولوژیک و مبارزه شیمیایی نیز از دیگر روش های مبارزه با این آفت می‌باشد.

مبارزه تلفیقی با آفات و بیماری‌ ها

مبارزه تلفیقی با آفات و بیماری‌ چیست؟ مبارزه تلفیقی شامل یک سری از عملیاتهای فیزیکی (به صورت دستی و یا با ماشین آلات انجام میشود مثل هرس، انجام یخ‌آب زمستانه،رعایت بهداشت باغ و...)، بیولوژیک (استفاده از حشرات شکارچی و یا قارچ های خاص و...) و شیمیایی (استفاده از سموم مختلف) به منظور کنترل آفات و بیماری ها در سطح مزراع و باغات می باشد.

چرخه زندگی تریپس

چرخه زندگی تریپس شامل: ۱) مرحله تخم ۲) مرحله لاروی اول ۳) لاروی دوم ۴) مرحله پیش شفیرگی ۵) شفیرگی ۶) حشره کامل. حشره کامل بعد از جفت گیری تخم های خود را در بافت های برگ با جوش های تازه و بافت های میوه تازه تشکیل شده یا درحال رسیدن میگذارد.

تریپس و خسارت های ناشی از آن به محصولات کشاورزی و باغی

تریپس آفتی بسیار خطرناک است که خسارت های جبران ناپذیری را به محصولات باغی و کشاورزی وارد میکند. خسارت این آفت در طول مراحل مختلف رویش در طول فصل انجام میگیرد (از اول بهار تا پایان فصل برداشت) که میتواند بافت های رویشی و بافت های زایشی به خصوص میوه را خراب کند.

استفاده از نماتد برای کنترل سرخرطومی نخل

با استفاده از نماتدها میتوان آفت سرخرطومی نخل را کنترل کرد. نماتدها بعد از ورود به بدن حشره، باکتری ترشح میکنند که این باکتری ها باعث فلج شدن و مردن سرخرطومی ها در طول چند روز میشوند.

نحوه خسارت آفت سرخرطومی به درختان نخل

خسارت آفت سرخرطومی نخل در مرحله لاروی صورت میگیرد. لاروها با ایجاد سوراخ های متعدد، وارد قسمت های مرکزی تنه درخت شده و درنهایت باعث شکستن و افتادن درخت نخل میشوند. کنترل این آفت بسیار سخت است.

چرخه زندگی کنه تار عنکبوتی

در این ویدیو چرخه زندگی کنه تار عنکبوتی (یا کنه دونقطه عنکبوتی) را مشاهده میکنید. این کنه باعث از بین رفتن محصولات زراعی، باغی و گلخانه ای میشود.

مبارزه مکانیکی بر علیه آفات درختان میوه و مرکبات

مبارزه مکانیکی شامل روش های بسیار ساده ای از جمله دستی و ابتدایی است که میتوان جمعیت آفات را در سطح مزرعه، باغات میوه و مرکبات کم کرد. برای این کار میتوان از کارت های زرد، آبی و مشکی استفاده کرد.

چرخه زندگی تریپس

در این ویدیو چرخه زندگی تریپس را مشاهده میکیند. تریپس باعث انتقال بیماری های ویروسی از یک گیاه به گیاه دیگر میشود.
5/5 - (10 امتیاز)
خانه
0
سبد خرید
فروشگاه
جستجو

درخواست مشاوره

 شماره تلفن همراهتان را وارد کنید، در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس خواهیم گرفت

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .