چرا تغذیه درختان مرکبات بعد از برداشت محصول اهمیت دارد؟

تغذیه پاییزی یا بعد از برداشت در درختان مرکبات و مناطق مختلف متفاوت است برای مثال زمان برداشت لیموترش در اواخر تابستان است و برداشت لیموشیرین در اواخر پاییز.

به طور کلی تغذیه بعد از برداشت در آبان ماه و آذرماه برای درختان مرکبات انجام می‌شود و این تغذیه باعث می‌شود که گیاه نیروی از دست رفته خود را که در اثر برداشت محصول ایجاد شده به گیاه بازگرداند و باعث تقویت گیاه شده و در نهایت منجر به گل انگیزی و گل دهی بهتر برای سال آینده ‌شود.

تغذیه بعد از برداشت مرکبات

سبد تغذیه پیشنهادی برای مرکبات بعد از برداشت محصول از درخت

۱.روی آنتی فراست

باعث مقاومت گیاه در برابر سرما و تنش‌های محیطی، افزایش گل انگیزی برای سال آینده و رشد پهنک برگ‌ها می‌شود. این محصول در طول پاییز برای کلیه درختان قابل استفاده است.

۲.فسفیمکس مس

قابل مصرف به عنوان کود تغذیه ای، مقاوم کننده در برابر تنش‌های محیطی و سرما، مقاومت در برابر بیماری‌های قارچی و باکتریایی، ضد عفونی کننده سطح گیاهان از عوامل باکتریایی و قارچی

۳.فروت ست

این محصول باعث بهتر شدن گل انگیزی و نگهداری گل و میوه می‌شود.

بعد از برداشت محصول و با شروع جوانه زنی درختان در اوایل بهار مصرف شود.

۴.کود کامل متعادل (NPK 20-20-20)

کودهای کامل جهت افزایش رشد جوانه‌های گیاه است و برای تغذیه بعد از برداشت جهت جبران نیروی از دست رفته گیاه بسیار مناسب است.

 

۵. کود ۳۴-۵۲-۰

این کود برای تامین فسفات و پتاس مورد نیاز گیاه و همچنین برای گل انگیزی و ریشه‌دهی بهتر درختان موثر است.

برای درختانی که محصولشان برداشت شده مانند لیموترش، اوایل پاییز مصرف شود. برای درختانی که محصولشان در پاییز برداشت نشده مانند لیموشیرین، اواخر زمستان مصرف شود.

5/5 - (2 امتیاز)